Půjčky na směnku

Typy směnek

Existuje několik druhů a typů směnek. Do základní skupiny se řadí směnky vlastní a směnky cizí.


Směnky vlastní

O vlastní směnku jde pokud se výstavce sám zavazuje, že uhradí celý finanční obnos, který je uveden na směnce. V praxi se dá se aplikovat jak na směnku související s půjčkou, tak i na zabezpečení platby na dodávku služeb či zboží. Podle podstaty směnečné operace se dělí tyto směnky na finanční a obchodní. Samotný výstavce se zavazuje, že převezme směnečný závazek a směnku sám uhradí. Například je na směnce uvedeno toto: „Za tuto směnku zaplatím“. Dále existují další směnky, jako je např. vistasměnka, bianco směnka, lhůtová vistasměnka, avalová vlastní směnka.

Směnky cizí

Cizí směnka se vystavuje všude tam, kde výstavce dává příkaz třetí osobě neboli akceptantovi, aby za něj zaplatil směnku v konkrétní lhůtě na daném místě. Kupříkladu je na směnce napsáno znění „Zaplaťte za tuto směnku“. Existuje i směnka cizí na vlastní řád, kde výstavce směnky je zároveň věřitel, dále pak cizí směnka se směnečným ručitelem neboli avalem anebo avalová směnka na viděnou, cizí dato směnka či vlastní datová směnka domicilovaná.
Depozitní směnky

Využívají se rovněž depozitní směnky, které poskytují banky v České republice svým klientů a to za situace, kdy klienti mají na svém účtu velmi vysoký finanční zůstatek. Dá se tedy říci, že samotná banka si od klientů půjčuje peněžní prostředky. Touto obchodní operací se stává banka výstavcem směnky, kde se zároveň bezpodmínečné zavazuje, že po uplynuté době splatí klientovi daný obnos.

Bianco směnka

Bianco směnka je směnka, kde není vyplněna částka. Používá se například u zajištění kontokorentu, ke je dlužná částka promělivá. Společně s bianco směnkou se uzavírá Dohoda o vyplňovacím směnečném právu, kde je definováno za jakých podmínek bude částka vyplněna.

Další informace

Další informace o půjčkách na směnku naleznete na Onlinezadosti.cz

Vloženo: 26.4.2012Půjčky ihned k mání
Dostupné půjčky online.

Dávky v hmotné nouzi
Příspěvky lidem s nedostatečnými příjmy

© 2009 - 2024 Půjčky-Na-Směnku.cz, všechna práva vyhrazena. Kontaktní informace provozovatele
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Kopírování textů, nebo jejich částí je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.Provozovatel neodpovídá za právní důsledky použití informací zde uvedených. Tento web má pouze informativní charakter. Informace doporučujeme před využitím konzultovat s právními specialisty.

Upozornění: Informace zde uvedené byly sepsány před 1.12.2016 a nemusí být zcela platné v souladu s novým zákonem o spotřebitelském úvěru.